sobota, 23 listopada 2013

Kolejne lekcje

W niedzielę wyjechaliśmy z Kolonii, gdzie odbyła się druga "mobilność" w ramach projektu. Spotkanie było wyjątkowo udane: dużo się nauczyliśmy, wyjechaliśmy pełni wrażeń i nowych pomysłów. Poniżej kolejne (wybrane) lekcje integracji - wynik mnożenia efektów przez dzielenie pasji.

"Wartością, którą wyniosłam ze spotkania partnerów projektu była inna forma nauki i przekazywania sobie doświadczeń, a mianowicie specyficzna atmosfera dyskusji panelowej i konferencji, w których braliśmy udział. Dowiedziałam się jak radzą sobie Polki - przedsiębiorczynie, kobiety sukcesu w Niemczech i jak ich doświadczenia są i mogą być wykorzystywane w innych praktykach i środowiskach. Dyskusja ta była dla mnie bardzo inspirująca.
Całość z pewnością przyczyni się do realizacji celów fundacji, którą reprezentuję, może nie od razu i bezpośrednio, ale dla dalszego poprawiania wizerunku Polaków poza granicami Polski."


Gabriela, Holandia

"Nowa forma edukacji dorosłych poprzez dyskusję panelową oraz konferencję. Bardzo cennym doświadczeniem było zapoznanie się ze sposobami promocji działań projektowych organizacji partnerskiej - gospodarza mobilności. Zdobytymi doświadczeniami podzielę się po powrocie z Sekcją Kobiet, która działa w ramach naszej organizacji."

Leszek, Czechy

"Uzyskałam informacje na temat doświadczenia przedsiębiorczyń w zakresie organizacji i prowadzenia konferencji, sympozjów i paneli dyskusyjnych. 
Zamierzam wykorzystać te metody jako formy edukacyjne w pracy mojej organizacji."

Maria, Grecja

Doświadczenie z konferencji jako metody kształcenia jest nieocenione. Wymiana informacji w aspektach przedsiębiorczości kobiet polskich w Niemczech oraz forum międzynarodowe i wymiana doświadczeń dotyczących życia i przedsiębiorczości kobiet w Europie.
Wymiana doświadczeń w nagłaśnianiu i propagowaniu celów działalności (media)."

Bogna, Szwecja

"Podczas mobilności nauczyłyśmy się, że jeżeli chcesz siebie zrealizować, trzeba ciężko pracować. Najbardziej wartościowe były dyskusje, formalne i nieformalne. Szczególnie zapamiętamy przyjemną atmosferę. W edukacji dorosłych zastosujemy formę konferencji na przykładzie "Polka - Przedsiębiorczyni - Europejka."

Honorata i Leokadia, Łotwa

"Niezmiernie ważna - obok udziału w samej konferencji i towarzyszącym mu panelu dyskusyjnym - była możliwość wzięcia udziału w przygotowaniach do tego wydarzenia i niejako "od kuchni" podpatrzenia szczegółów technicznych i  tajników decydujących o sukcesie tego dużego i dość skomplikowanego przedsięwzięcia: przygotowania programu, listy gości, zaproszenia mediów, prowadzenia, poczęstunku, oprawy, wydarzeń towarzyszących... Świetna lekcja, z pewnością zaprocentuje przy realizacji podobnych imprez u nas. 
Uderzyło mnie, jak wiele można nauczyć się od siebie przy okazji działań towarzyszących głównej imprezie mobilności: warsztatów, "śniadania roboczego" czy spotkań dwustronnych, a nawet wspólnego zwiedzania miasta - w luźnej atmosferze, sprzyjającej otwarciu i dzieleniu się doświadczeniami, wrażeniami, spostrzeżeniami."

Jarek, Polska

"Nauczyliśmy się edukacji w formie konferencji, panelu, wywiadu - metod uczenia się poprzez organizowanie wydarzeń kulturalno-społecznych. Bardzo wartościową lekcją były informacje jak promować kobiety w biznesie jako prezeski, dyrektorki, właścicielki, a jednocześnie matki i żony.
Konferencja była również lekcją integracji - poznanie obyczajów i tradycji w różnych krajach, sposobów działalności organizacji polonijnych oraz tematyka związana z zachowaniem i pielęgnowaniem języka polskiego jako elementu edukacji."

Zosia, Holandia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz